0 udostępnień 1004 wyświetleń

Robert Kubica kierowcą testowym i rezerwowym Williamsa

17 stycznia 2018
1004 wyświetleń

Robert Kubica dostanie rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego w Williamsie w sezonie 2018 Formuły 1 po tym, jak stracił miejsce w wyścigu o fotel dla Sergeya Sirotkina.

Po tygodniach rozmów uzgodniono umowę, w której Kubica będzie miał “szczególnie aktywną rolę w zespole”.

Obejmuje to udział Kubicy w testach przedsezonowych Barcelony, testy sezonowe i wiele weekendowych treningów Grand Prix.

Robert Kubica powiedział:

“Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dołączam do zespołu Williams jako oficjalny kierowa rezerwy i rozwojowy w tym sezonie. Czuję się w najlepszej formie fizycznej, jaką kiedykolwiek byłem, ale zajęło mi dużo czasu, aby dotrzeć tam, gdzie jestem teraz, więc chciałbym podziękować Williamsowi za możliwości, które mi dał do tej pory i za wiarę we mnie dzięki temu powołaniu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy cieszyłem się, że mogłem wrócić do Formuły 1 i teraz nie mogę się doczekać współpracy z zespołem technicznym Williamsa, zarówno w fabryce, jak i na torze, aby naprawdę pomóc w opracowaniu FW41 i naprawdę mają wpływ na kampanię w 2018 roku. Po jazdach zarówno w FW36, jak i FW40, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak FW41 podąża w dobrym kierunku i będę wspołpracował z zespołem, aby zapewnić maksymalizację osiągów samochodu. Moim ostatecznym celem pozostaje wyścigi w Formule 1 i jest to kolejny ważny krok w tym kierunku: nie mogę się doczekać, aby zacząć. “